עכשיו יש לכם את האפשרות  להריץ חלונות 95 בתוך הדפדפן שלכם!

עכשיו יש לכם את האפשרות להריץ חלונות 95 בתוך הדפדפן שלכם!

קחו לעצמכם כמה דקות, פתחו כרטיסיה חדשה בדפדפן ותצללו לעולם שלם של נוסטלגיה מתוקה שמתחילה בצליל פתיחה אהוב ומוכר. חלונות 95 המלאה עם כל האפליקציות והמשחקים המקוריים – עכשיו אצלכם במחשב.

הורד

השקה של חלונות 95 : מערכת ההפעלה התקבלה בהתלהבות, והצליחה לשלוט בשוק במשך 7 שנים רצופות – למרות כל המגרעות, ההשמצות ופרצות האבטחה, ולמרות שמיקרוסופט השיקה גרסאות חדשות שניסו להחליף אותה ללא הצלחה כמו חלונות 98 או חלונות ME.

הצליחה מפתחת סקוטית צעירה בשם אנדראה פולדס, להביא את מערכת ההפעלה הותיקה לתוך הדפדפן ולאפשר לכולנו כמה דקות של נוסטלגיה בטכנולוגיה המתקדמת של ימינו…

הכל נוסטלגיה

G-768x462

כדי לייצר את הקסם, התקינה פולדס חלונות 95 בתוך DOSBox (אמולטור לדוס) מתוך דיסק וירטואלי; לאחר מכן היא ארזה את ההתקנה לקובץ אימג' והוסיפה קובץ AUTOEXEC.BAT ו-dosbox.conf שיצרה ב-Em-DOSBox. בעזרת Emscripten היא קימפלה למעשה את DosBox בג'אווה-סקריפט, וכך כולנו יכולים ליהנות מחלונות 95 בדפדפן.
אם שאלתם את עצמכם מדוע היא טרחה כל-כך? ובכן, הכל החל כאשר היא צפתה בטלוויזיה בסדרה שסקרה את המערכת הפוליטית של בריטניה בשנות ה-90, והציגה תמונות וצלילים מהתקופה. פולדס נזכרה בילדותה ובמחשב הראשון שלה, שהיה 486DX2 ורץ במהירות מרשימה של 66MHz. מכאן דבר הוביל לדבר.

SOL